Dva koně
Návštěva z Francie

Návštěva z Francie

Zavedení jezdectví do školních osnov, propagace jezdecké turistiky, rozsáhlejší využití koní v dopravě a podpora sportovních aktivit a chovatelských programů patřík hlavním činnostem tzv. Regionální rady pro koně, která v jednotlivých francouzských regionech podporuje nejenom chov, ale také sportovní a rekreační využití koní.

„Náš region, který je kolébkou chovu ardenského koně, leží severozápadně od Paříže. Skládá se ze čtyř departmentů a žije v němpřes dvacet tisíc koní a poníků.Vbřeznu loňského roku zde vznikla Regionální rada pro koně, která se snaží o zkvalitnění chovu sportovních koní a samozřejmě také koně ardenského, propaguje agroturistiku a podporuje řadu aktivit, včetně zemědělského vzdělávání a tvorby regionálních sdružení. Úzce spolupracujeme s Regionálním ústavem pro výzkum ekonomiky se zaměřením na koně, vydáváme katalogy, organizujeme sportovní akce a zabýváme se reklamou. Tím nejdůležitějším je však podpora vzájemné spolupráce všech subjektů v našem regionu, které se chovem nebo využitím koní zabývají,“ tvrdí Magali Bogaert z Regionální rady pro chov koní v Champagne Ardenne, která spolu se Sophií Carre a Leilou Bouamar navštívila naši republiku za účelem prohloubení spolupráce zaměřené na využití koní. Mezi přední úkoly pracovníků Regionální rady pro chov koní v Champagne Ardenne patří trvalý rozvoj jezdecké turistiky. V současnosti mají návštěvníci regionu k dispozici přes 65 zařízení poskytujících služby pro koně a jezdce. Existuje zde také zhruba dva tisíce registrovaných jezdeckých stezek, i když řada z nich je neoficiálních.

„Díky chráněné přírodě, zajímavým turistickým oblastem a uspokojivé nabídce v oblasti ubytování pro jezdce i koně k nám přijíždí spousta zájemců o jezdeckou turistiku. Přesto cítíme potřebu zlepšit infrastrukturu, nabídnout veřejnosti další produkty a zejména pak vytvořit propojení nejenom s ostatními regiony, ale také se zahraničím. Na prvním místě je samozřejmě Belgie, s níž máme přímou hranici, ale věříme, že úzká spolupráce vznikne také v souvislosti s Českou republikou,“ dodává Sophie Carre, která je tiskovou mluvčí kraje Champagne Ardenne.

Informace

Všechny články ke stažení jsou ve formátu .pdf a k jejich prohlížení potřebujete Adobe Acrobat Reader, který si můžete zdarma stáhnout zde: http://www.adobe.com/. Celkový objem dat čítá 20,3MB.
Pro uložení dokumentu kliněte pravým tlačítkem na odkaz a dejte "Uložit odkaz jako".

Stránka je XHTML i CSS validní; webmaster: Alpha007