Klisna a hříbě
Své vlastní stezky mají už také koně

Své vlastní stezky mají už také koně

Slavonicko„Kde je dobrá vůle, tam je i cesta“. To je motto Občanského sdružení pro podporu jezdecké turistiky. V praxi to znamená, že po setkání v Malém Ratmírově před čtrnácti dny se zítra otevře další část jezdecké stezky vedoucí z Tábora do Znojma.

„V neděli bychom rádi otevřeli část již vyznačené páteřní stezky podél jižních hranic s Rakouskem. Jedná se o trasu Maříž u Slavonic – Plačovice u Dešné,“ řekla za výše uvedené sdružení, jejíž členové se podíleli na vyznačení stezky, Simona Stejskalová.

V devět hodin začne vOáze Maříž česko-rakouská konference o zkušenostech s jezdeckou turistikou, poté bude následovat slavnostní přestřižení pásky senátorem Václavem Jehličkou a od 10.45 hodin první oficiální projetí stezky.

Trasa, značená červeným terčíkem, měří 25 kilometrů, přičemž na zastávce v Janově si mohou zájemci koně uvázat a občerstvit se. Od 13.30 hodin mají možnost zhlédnout v areálu dostihové stáje Vladimíra Vinklárka závody v parkurovém skákání a poté dostihové soutěže.

(vos)

Informace

Všechny články ke stažení jsou ve formátu .pdf a k jejich prohlížení potřebujete Adobe Acrobat Reader, který si můžete zdarma stáhnout zde: http://www.adobe.com/. Celkový objem dat čítá 20,3MB.
Pro uložení dokumentu kliněte pravým tlačítkem na odkaz a dejte "Uložit odkaz jako".

Stránka je XHTML i CSS validní; webmaster: Alpha007